العربية русский English Türkçe Ana Sayfa
"Tüm Yeni Konut ve Ofis Projelerinin Buluşma Noktası"TOKİ’den 64 bin liraya konutTOKİ, 40 ilde 133 işyeri ve 25 konutu satışa çıkardı. Yarın yapılacak açık arttırmada işyerleri 15 bin lira, konutlar 64 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.


TOKİ, piyasa koşullarında ev ve işyeri sahibi olamayan vatandaşlara düşük maliyetli çözümler üretiyor. İdare bu kapsamda 158 konut ve işyerini cazip fiyatlarla açık arttırma yöntemi ile satışa çıkardı. Satışa sunulan taşınmazlar arasında Başkent Ankara’nın turizm merkezlerinden Beypazarı’nda işyerleri de bulunuyor. 42 metrekare büyüklüğündeki işyerlerinin fiyatları 18 bin lira ile 21 bin lira arasında değişiyor. Ankara protokol yolunda bulunan 153 metrekare büyüklüğündeki işyeri de 145 bin liradan teklife açılacak.


İdare’nin satışa çıkardığı taşınmazlar arasında İzmir Torbalı’da bulunan 132 metrekare büyüklüğündeki işyeri 62 bin lira, Diyarbakır Merkez Üçkuyular’daki 48 metrekare büyüklüğündeki işyeri de 15 bin lira muhammen bedelle alıcıya sunulacak.


Ankara Polatlı 1. Etapta 120 metrekare büyüklüğünde 3+1 konut 87 bin liradan, Polatlı 2. Etaptaki konutlar 121 liradan, Sincan Yenikent’te bulunan 135 metrekare büyüklüğündeki 3+1 konut da 85 bin liradan teklife açılacak.


Satışa sunulan taşınmazlar, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Sakarya, Balıkesir, Karaman, Tokat, Samsun, Osmaniye, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Gaziantep, Konya, Yozgat, Burdur, Kırşehir, Niğde, Trabzon, Zonguldak, Ağrı, Çorum, Edirne, Aydın, Eskişehir, Kocaeli, Mardin, Ordu, Yalova, Giresun, Isparta, Kayseri, Kırıkkale, Malatya, Mersin, Nevşehir, Sivas, Şırnak ve Van illerinde bulunuyor.


Açık artırmaya ilişkin bankacılık hizmetleri Halk Bankası ve Ziraat Bankası tarafından yürütülecek, başvurular ve teminatlar bu bankaların yetkilendirilmiş şubeleri aracılığı ile kabul edilecek. Ayrıca, açık artırma gününde müzayedenin yapılacağı salonlarda kurulacak stantlarda başvuru kabul edilecek.


Başvuru sırasında, muhammen bedeli 20 bin liraya kadar olan taşınmazlar için 2 bin lira, muhammen bedeli 100 bin liraya kadar olanlar için 5 bin lira, muhammen bedeli 100 bin-200 bin lira arasında olanlar için 10 bin lira, muhammen bedeli 200 bin liranın üstünde olan taşınmazlar için 50 bin lira katılım teminatı alınacak.


Bütün taşınmazlar açık artırmaya vadeli muhammen bedellerle çıkacak, bankada yapılacak sözleşme imzalama aşamasında, dileyen katılımcılar peşin ödeme talebinde bulunabilecek. Bu durumda, taşınmazlar için peşin ödeme indirimi yapılmayacak.


6 Kasım 2012 saat 14:00’da yapılacak işyeri ve konut satış müzayedesi Eskidji firmasının İstanbul’daki merkezinde ayrıca TOKİ’nin Ankara Bilkent’deki merkez binası canlı bağlantı yoluyla gerçekleştirilecek. Adana Seyhan’da bulunan Mavi Sürmeli Otel’den de sesli bağlantı yapılarak teklifler alınabilecek.


Satışa sunulan taşınmazlar hakkında ayrıntılı bilgiye www.toki.gov.tr ve www.eskidji.com internet adreslerinden ulaşılabilecek.