العربية русский English Türkçe Ana Sayfa
"Tüm Yeni Konut ve Ofis Projelerinin Buluşma Noktası"Stüdyo 24, konutta stüdyo akımını Ispartakule'den başlattı!Küçük metrekareli konutları dekorasyonlu olarak satan ve bu alanda ‘Stüdyo 24’ markasını yaratmayı planlayan Cathay İleri Projeler’in ilk projesi Stüdyo 24 Ispartakule, 82 bin liradan başlayan daire fiyatı ve vaat ettiği prim potansiyeliyle alıcılar için iyi bir alternatif oluşturuyor


Şantiye turumuzun bu haftaki konuğu gayrimenkul sektöründe küçük metrekareli konutları tasarımla buluşturup yeni bir akım yaratmak için yola çıkan Cathay İleri Projeler'in ilk projesi olan Stüdyo 24.


Projeyi birlikte gezdiğimiz Cathay İleri Projeler'in Yönetim Kurulu Başkanı Ahmethan Yılmaz da bu konsepti geliştirmek ve ilk örneğini vermek için Ispartakule'yi seçmiş.


Arsası Emlak Konut GYO'ya ait olan projenin ihalesini kazanan Ahmethan Bey, Türkiye'de artan genç nüfus ve bu nüfusun ihtiyaçlarını gözlemlemiş. Ulaştığı sonuç ise farklılaşan konut talepleri olmuş.


Taleplerin farklılaşması nedeniyle özellikle yalnız yaşayanlara yönelik dekorasyonlu konutlar tasarlayan Ahmethan Bey, “Bunu gerçekleştirmek için Emlak Konut GYO ile birlikte Ispartakule'deki Stüdyo 24 projemize başladık. Sadece küçük metrekareli konutlardan oluşan bu markamızı kentin merkezi noktalarında da hayata geçireceğiz” diyerek, bu akımı farklı lokasyonlarda devam ettirmeyi planladığını gösteriyor.


Ahmethan Bey, Stüdyo 24 markasını geliştirirken, altını da doldurmayı başarıyor. Öncelikle İtalyan Baroncelli mimarlık ofisiyle çalışan Ahmethan Bey, ayrıca farklılaşan konut alıcılarının taleplerine cevap verebilmek için ulaşılabilir fiyatlı, rezidans hizmeti olan ve tasarımı yapılmış daireler inşa etmeye koyulmuş.


3 farklı dekorasyon


Projedeki konutlar üç farklı dekorasyonla yapılıyor ve alıcılar bu dekorasyondan birini seçebiliyor. Daireler modern, kozzy ve pop olarak tasarlanıyor. Bunların tarzları birbirinden farklı ama hepsi gençlere hitap ediyor. Kapı kolları, elektrik prizleri, banyo dolapları, fayanslar ve yer döşemeleri bu proje için özel olarak üretiliyor.


Her şey aidata dahil


Projedeki tasarımı yapılmış daireler rezidans hizmetleri ve sosyal alanlarıyla birlikte satılıyor. Burada ise her şey aidatın içine dahil olacak. Yani alıcılara konutlarında içinde olduğu bir paket sunuluyor. Aidatlar metrekare başına 3 lira olacak. Bu aidatın karşılığı olarak da tüm rezidans hizmetleri verilecek. Resepsiyon, lobi, fitness, açık havuz, oda temizleme, kapalı garaj, oto kuaför, lobi, kuru temizleme, kuaför, toplantı odası, cep sineması, teras ve vale olacak. 38 metrekarelik dairenin aidatı ise 110 liraya denk gelecek.


Yüzde 17 KDV avantajı


Projedeki satışlar da iyi gidiyor. Şimdiye kadar dairelerin yarısının satıldığı projenin en önemli avantajı ise zaten uygun olan fiyatlarının yanı sıra yüzde 1 KDV ile satılıyor olması. Yükseltilen KDV'den etkilenmeyen projeden ev sahibi olanlar yüzde 1 KDV ödeyerek yeni yıl kampanyasına ek olarak yüzde 17 KDV avantajına da sahip oluyor.


Prim beklentisi yüzde 40


Teslimat aşamasında yatırımcısına yüzde 40 oranında prim sağlayacağı öngörülen projeye bugün (13.03.2013) zam yapılacak olması nedeniyle konut alanlar 13 bin liralık fiyat artışından etkilenmeyecek. Yani en pahalı daireyi zamsız fiyatlardan alanlar 13 bin lira daha az ödeyecek. Projede yüzde 1 peşinatla sahip olunabilen daireler için peşinatın kalanı vade farkı olmadan 12 ay içinde eşit taksitlerle ödenebiliyor.


Ayrıca bu projeden ayda 824 lira taksitle daire almak mümkün. 82 bin liralık daire için 20 bin lira peşinat veriliyor. Kalan miktarsa ayda 824 lira taksitle ödenebiliyor. Projenin satış ve pazarlama faaliyetlerini ise Satış Küpü ekibi gerçekleştiriyor.


‘10 yılda kendini amorti edecek'


Öte yandan yapılan ekspertizle 10 yıldaki getirisiyle kendini amorti edebileceği vurgulanıyor.


Konutlar bittikten sonra kiralama hizmeti de vereceklerini belirten Ahmethan Bey de, 38 metrekarelik stüdyo dairenin 650 lira kira getirisinin belirlendiğini söyledi. Konutların kiraya verilmesi durumunda 120 ayda kendini amorti edebileceğine işaret eden Ahmethan Bey, “10 yıllık kredi 10 yıllık kira geliriyle ödenebilecek. Kiralama garantisi vermiyoruz ama bu daireler kolayca kiraya verilebilecek. Kurumsal firmalarla da görüşmeler yapıyoruz. Bu şekilde toplu kiralama taleplerine de karşılık vereceğiz” dedi.


İnşaat hızla yükseliyor


Stüdyo 24 projesinin inşaatı da sorunsuz bir şekilde yükseliyor. 2 kulede 490 daireden oluşan proje 15 kattan oluşacak. Şubat ayının sonunda kaba inşaatın tamamlanması planlanıyor. Projenin teslim süresi 36 ay olarak belirlenmiş ama 24 ayda konutların teslim edilmesi planlanıyor. Buna göre 2014 Nisan ayında teslimler yapılabilir.


Nasıl gidilir?


Projeye gitmek için TEM Mahmutbey gişelerinden girdikten sonra Ispartakule'ye direk çıkış bulunuyor. Bu çıkıştan sonra Ispartakule tabelaları takip ediliyor ve projeye ulaşılıyor.


Yeni evliler alıyor


İlk ev olarak tercih edilen, ayrıca havalimanı personeli, doktorlar, basın çalışanları ve yeni evli çiftlerin ilgi gösterdiği küçük dairelerden oluşan Stüdyo 24, 38 metrekareden 207 metrekareye kadar uzanan farklı daire seçenekleri sunuyor. Projedeki evlerin küçük olmasına rağmen ergonomikliği ve işlevselliği ise bu daireleri tercih edilebilir kılıyor.


Fiyatlar 82 bin TL'den başlıyor


82 bin liradan başlayan fiyatlarla, ideal büyüklüklerde tasarlanmış stüdyolar, kullanılmayan alanların getirdiği yüksek satış fiyatlarını ve daire giderlerini ortadan kaldırıyor. Projede Albaraka, Halk Bankası ve Denizbank'tan kullandırılacak kredinin yanı sıra yanı sıra, farklı ödeme planları uygulanıyor. 38 ile 207 metrekare arasında 1+0, 1+1 ve 2+1 dairelerden oluşan projede yaklaşık 500 konut bulunuyor. 3 tipte örnek dairenin bulunduğu projede satış ofisi de farklı tasarımıyla dikkat çekiyor.