العربية русский English Türkçe Ana Sayfa
"Tüm Yeni Konut ve Ofis Projelerinin Buluşma Noktası"Sinpaş GYO’nun, Çekmeköy projelerinde yaşam başladıSinpaş GYO, projelerinde, kayıklar ile sefa yapılan suni göletlere, iskelelerinde kafeler ve çiçek takları ile şenlenen peyzaja önem veren temalı projeleri tercih ediyor.


Frigya, Likya, Karya blok isimleri ile medeniyetlere gönderme yapan Aquacity 2010, yaklaşık 56 bin metrekare arazide, 8 bin 300 metrekare göl hacmi bulunan bir proje. 11 katlı bloklar, arazi çevresine yerleştirilerek orta avlu yalıtılmış ve suni gölet yapılmış. Suni göl çevresindeki peyzaj ve sosyal alan tasarımları oldukça iddialı. Güneşlenmek için suni kumsal, suni göl ortasındaki kültür adası, seyir terasları, çocuklar için macera köprüsü, kayıkhaneler, çiçek bahçeleri, ağaçların konumlandırılma şekli ile peyzaj sosyal yaşam iç içe. Suni gölün merkezinde yer alan ve sadece site sakinlerinin kullanabildiği kapalı havuz kompleksinin şeffaf çatısından alınan gün ışığı ve gök mavisi, kompleksin şeffaf camlarından izlenebilen gölün mavisi ile buluşuyor.


1.118 KONUTTA 63 FARKLI SEÇENEK


İddialı peyzaj çalışması Ata Turak imzalı. Blokların birbirleri ile ilişkisi ve genel mimari kararlarların altındaki imza Mimar Adanan Kazmaoğlu’nun. 1118 konut 63 farklı seçenekte sunulmuş. Tüm evlerin orta avludaki zengin peyzaja ve göl manzarasına cephe vermesi sağlanmış. Bloklar arasındaki boşluklar, ikinci ve üçüncü boyutta yakalanan perspektifler ile mimari yerleşim kararları dikkat çekici. Likya blokları dışında tüm bloklardaki dairelerde balkon bulunuyor. Likya bloklarında ise çatıda her daireye ait ufak bir meyvesebze bahçesi sunuluyor. Site girişine en yakın noktadan kapalı otoparka iniş verilmiş. Küçük daireler için bir, büyük daireler için iki arabalık alan verilen otopark; iki bodrum katında yer alıyor. Arazi çevresini dolaşan tali trafik yolu, servis araçları ve misafirler için.


DEKORASYONLU TESLİM DÖNEMİ


Sinpaş projelerinde, dekorasyonlu ve dekorasyonsuz iki tip satış yapılıyor. Aquacity’te komşuların konforu adına dekorasyonlu teslimlere geçilmiş. Dekor’S, Sinpaş’ın yan kuruluşu olarak tüm sabit-hareketli mobilya, tekstil ve zemin-duvar kaplamalarda; tasarım, uygulama, kontrol hizmeti sunuyor.


Projelerde su öğesinin anlamı


Suni göletler, şelaleler, süs ve yansıma havuzları pek çok projenin vazgeçilmezi oldu. Teknik detayları doğru çözülmüş, bakım, hijyen, güvenlik kriterleri sağlanmış, aidata ekstra yük getirmeyen çözümlere önem verilmeli. Lagün projesiyle “Firestone Dünyanın En İyi Biyolojik Göleti” ödülünü alan Sinpaş, Aquacity’de komşuluk ilişkilerini, kültür-macera-oyun-eğlenme aktivitelerini suni gölet ile sürdürüyor. Biyolojik arıtma ile temizliği sağlanan göl, güvenli bir derinlikte inşa edilmiş ve korkuluklarla çocuklar için ek önlemler de alınmış. Göletin, bodrum katlar dahil konutlarıyla ortak duvar yüzeyi bulunmuyor.