العربية русский English Türkçe Ana Sayfa
"Tüm Yeni Konut ve Ofis Projelerinin Buluşma Noktası"Newista Residence'ın 20 Dairesi 1 Haftada SatıldıHasoğlu Yapı'nın İstanbul'daki projelerinden biri olan ve Beylikdüzü ile Esenyurt'un kesiştiği noktada konumlanan Newista Residence'ın, yeni KDV düzenlemesi öncesinde başlatılan kampanya ile 20 dairesi, 1 hafta gibi kısa bir sürede satıldı.


Hasoğlu Yapı’nın Beylikdüzü ile Esenyurt’un kesiştiği noktada inşa ettiği Newista Residence’ta 20 dairenin satışı 2013’e özel %5 peşinat ile başlatılan kampanya ile 1 haftada gerçekleşti.


Hasoğlu Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Sever; “Faizler düştü, satışlar hızlandı. Esenyurt’ta İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Esenyurt Belediyesi arasında yaşanan imar sorununun sona ermesi ile birlikte bölge hareketlendi. Ancak yeni KDV düzenlemesinin konut fiyatlarını artıracağını ve satışları azaltacağını düşünüyorum. O nedenle KDV artışından önce 2013’e özel %5 peşinatla bir kampanya yaptık ve bu kampanya ile birlikte 1 haftada 20 dairenin satışını gerçekleştirdik.”


1 Ocak 2013’ten sonra alınacak ruhsatlarda geçerli olmak üzere 150 metrekarenin altındaki konutların satışında arsa metrekare birim fiyatı 500 liraya kadar olanlar için yüzde 1, 500 lira ile bin lira arasında olanlar için yüzde 8, 1.000 lira ve üzerinde olan konutların tesliminde ise yüzde 18 KDV alınması kararı alınmıştı.


1+0, 1+1, 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri sunan Newista Residence’ta ev temizliğinden oda servisine, resepsiyon hizmetinden valeye kadar onlarca hizmet veriliyor.


Newista Residence’ın; kapalı yüzme havuzu, fitness center, sauna, hobi alanı, oyun odası, çocuk parkları gibi sosyal olanakları, ofis ve toplantı odaları, cafe-restorant alanları, AVM üniteleri, süpermarket, 24 saat güvenlik, residence hizmetleri ve kapalı otoparkı ile projenin pek çok avantajı bulunuyor.


Lokasyonu, ulaşım avantajı ve modern mimarisinin yanı sıra sağlam zemin yapısı ve yüksek inşaat kalitesiyle de dikkat çeken projenin 2014’te teslim edilmesi planlanıyor.


Hasoğlu Yapı hakkında:


Hasoğlu Yapı, gayrimenkul geliştirme, inşaat-taahhüt, finansman, enerji ve madencilik alanlarında faaliyet gösteren bir Hasoğlu Grup kuruluşudur. 1986 yılında Gaziantep’te Sever İnşaat adı altında başlayan Hasoğlu Yapı, bugün hem yurt içinde hem de yurt dışında 100’e yakın projeyi hayata geçirmiştir. Konut, iş merkezi, alışveriş merkezi, eğitim kurumu, hastane gibi birçok farklı alanda yüksek kalite standartlarında projelere imza atmış olan Hasoğlu Yapı bugün bini aşkın çalışanı ile, alt yükleniciler ve çözüm ortaklıkları da dâhil edildiğinde 10.000’den fazla kişiye doğrudan ve dolaylı istihdam sağlamaktadır.


Hasoğlu Yapı tüm faaliyetlerini; ISO9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgeleri çerçevesinde “insana ve doğaya saygı” ilkesiyle sürdürmektedir. “Yaşam alanları inşa etmenin büyük sorumluluğu” tüm ticari hesapların üstünde tuttuğumuz Hasoğlu Yapı’nın vazgeçilmez prensibidir.