العربية русский English Türkçe Ana Sayfa
"Tüm Yeni Konut ve Ofis Projelerinin Buluşma Noktası"Kura ile konutlarına kavuştularVan’daki iki büyük depremin ardından TOKİ’nin zorlu kış şartlarına rağmen kısa sürede inşa ettiği afet konutlarından ilk etabının kuraları çekildi.


Kentte 23 Ekim ve 9 Kasım 2011 tarihlerinde yaşanan depremlerde evleri yıkılan ya da ağır hasar gören depremzedeler, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın da katıldığı kura çekim töreni ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nce (TOKİ) yaptırılan yeni evlerine kavuştu.


Depremden bugüne kadar yaşantılarını önce çadırda daha sonra konteynerlerde sürdüren depremzede aileler, sabah saatlerinden itibaren kura çekim töreninin yapılacağı Van Anadolu Öğretmen Lisesi Spor Salonu'na geldi.


Mutluluk ve heyecanları gözlerinden okunan aileler, depremde yıkılan evlerinin hüznünü, yeni eve kavuşmanın ise sevincini yaşadı.


Van ve Erciş'te tamamlanan 3 bin 200 konuttan Van merkezde yapılan bin 600'ü bugünkü kurayla belirlenirken, Erciş ilçesindeki bin 600 konutun kura çekimi de yarın gerçekleşecek.