العربية русский English Türkçe Ana Sayfa
"Tüm Yeni Konut ve Ofis Projelerinin Buluşma Noktası"Konut Projeleri 2013 KampanyalarıProjeleri yüzde 10 indirimle satan, 60 aya kadar vade farksız taksit yapan, peşinatı öteleyen ve araba veren şirketler, konut alıcısını baştan çıkarmak için yarışıyor


• KDV farkından etkilenmeyen 10% indirimli proje


İnşaat yatırımcıları birbirinden cazip kampanyalarla müşterilerinin dikkatini çekmeye devam ediyor. Kendi bünyelerinde projeleri yüzde 10 indirimle satan da var, 60 aya kadar vade farksız taksit imkanı sun da, ev alana araba hediye eden de. Firmalar ödeme seçeneklerinde adeta birbirleriyle yarışıyor. Konut Kredi faizlerinin aşağıya inmesi de kampanyalı konutlarda önemli bir satış tekniği olarak göze çarpıyor. Peşinatı bulunmayan Konut alıcısına ise peşinatı taksitlendirme avantajı sunuluyor. İşte İstanbul'dan İzmir'e, Samsun'dan Mersin'e farklı Konut Projeleri ve uygulanan kampanyalar


Cephe ve konum farkını kaldırdı


Akad İnşaat tarafından İzmir Karşıyaka'da inşa edilen Lunapark Suites'de fiyatlar kısa bir süre için kat ve lokasyon farkı olmadan 650 bin liradan satılıyor. Bu yıl içinde teslim edilecek proje şehir ve doğa manzaralı toplam 72 daireden oluşuyor. 4 oda, 1 salon olarak konumlanan dairelerde çamaşır odası, ankastre, antibakteriyel Mutfak, elektrikli alüminyum panjur ve daireye özel kapalı otopark yer alıyor.konuthaberleri.com


Uzun vadeye düşük faiz


Ömer Kumova İnşaat tarafından Bursa Balat'ta 12 bin metrekare arsa içinde inşa edilen Adres Balat projesinde tüm daireler 4+1 olarak planlandı. 232 metrekare büyüklüğe sahip toplam 84 dairenin bulunduğu site 5 katlı 7 blokta yükseliyor. Teslim tarihi 30 Aralık 2013 olarak planlanıyor. Şirket anlaşmalı banka kanalıyla 60 aya yüzde 0,74 faiz imkanı sunuyor. Fiyatlar 520 bin liradan başlıyor. Sosyal donatıları arasında açık ve kapalı yüzme havuzu, sauna, jakuzi havuzu, spor alanları ve vitamin bar bulunuyor.


Teslime özel avantaj


Sevinçler İnşaat tarafından Samsun Atakent'te inşa edilen Atakum Evleri"nde fiyatlar 90 bin liradan başlıyor. Her biri 9 katlı iki blokdan oluşan sitede daireler 175 metrekare ve 3+1 olarak projelendirilmiş. Toplam Daire sayısı ise 32. Bankalar kanalıyla 120 aya kadar vade yapılıyor. Donatıları arasında güvenlik binası, çocuk oyun parkı ve fitness salonu dikkat çekiyor.


Peşinatı sıfırladı


Oktay İnşaat tarafından Mersin Toroslar'da inşa edilen Toros Modern'de Daire Fiyatları 128 bin liradan başlıyor. Kampanaya kapsamında sıfır peşinat 12 ay taksit, yüzde 25 peşinat 24 ay taksit gibi alternatif ödeme planları sunuluyor. Anlaşmalı bankalar kanalıyla da uygun faizli Kredi kullanılabiliyor. Dairelerde Güneş Enerjisi tesisatı ve sistemi de kuruluyor.


Yüzde 10 indirimli projeler


Teknik Yapı'nın Tuzla'da gerçekleştirdiği 5 bin 73 daireli Evora İstanbul'da yüzde 10 indirim kampanyası başladı. 31 Ocak'a kadar sürece avantajlar arasında yüzde sıfır faiz ve sıfır peşinat avantajları da bulunuyor. Peşinatsız sistemi tercih edenler, Daire tutarının yüzde 45'ini 18 aya eşit olarak bölünen üç vadede sıfır faizli ödeme ile gerçekleştiriyor. Liste fiyatı üzerinden indirim yapılan projede en düşük liste fiyatı 82 bin 200 lira olarak veriliyor.


İstanbul projeleri arasında bulunan Dumankaya Flex'te peşinat sizden, taksitler kiracınızdan modeli ile konut sahibi olunabililiyor. Bulut İnşaat ise tüm rezidans dairelerde 2012 fiyatlarından yüzde 10 İndirim ve 60 ay sıfır faizle ev satıyor.


Karın yarısını dönüşüme verecek


Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ilgili kuruluşu olan İller Bankası kendi kaynağını kendisi üretmek için kolları sıvadı. Banka bu kapsamda 3 arsayı, arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı ile ihaleye çıkarıyor. İstanbul Maltepe'deki 41 bin 752 metrekarelik arsa, ticaret ve konut imarlı. Emsal harici satılabilir alanlar, otopark ve sığınak alanlarından oluşuyor. Denize sıfır konumuyla Tuzla'da yer alan 42 bin 190 metrekarelik arsanın İmar durumu ise 'tercihli turizm alanı' olarak veriliyor. İnşaat alanı emsal alanlarla birlikte yaklaşık 38 bin metrekareyi buluyor. Elazığ'da bulunan 14 bin metrekarelik arsa ticaret ve hizmet alanlı imara sahip. İnşaat alanı emsal alanlarla birlikte yaklaşık 35 bin metrekareye ulaşıyor.


500 milyon gelir


Bankanın 2012'de yıllık kar beklentisi 300 milyon lira olarak veriliyor. İhaleye çıkılacak üç yeni projeden ise 450-500 milyon lira gelir hedefleniyor. Yeni projelerle 2013'te çok daha yüksek rakamlara ulaşılacağı tahmin ediliyor.(Bugün)