العربية русский English Türkçe Ana Sayfa
"Tüm Yeni Konut ve Ofis Projelerinin Buluşma Noktası"Gençlere stüdyo dairelerIspartakule’de yapılan Stüdyo 24 projesi farklı konseptiyle özellikle yalnız yaşayanları ve gençleri hedefliyor.


 


Dünyanın en büyük konut üreticilerinden biri olan Emlak Konut GYO, Cathay İleri Projeler firmasıyla birlikte farklı konseptli bir projenin altına imza attı.


 


Ispartakule’de yapılan Stüdyo 24 projesi İtalyan ve Türk tasarım çizgileriyle gerçek stüdyolardan oluşan konut projesi olarak tanıtıldı. Projedeki dairelerin de bu konsepte göre tasarlandığı konutlardaki tüm malzemeler kişilerin zevkine göre seçilebiliyor.


 


GENÇLERİN SESİNE KULAK VERDİ 500 STÜDYO DAİREYE BAŞLADI


 


Cathay İleri Projeler Yönetim Kurulu Başkanı Ahmethan Yılmaz, Stüdyo 24’deki kapı kollarından banyo seramiklerine kadar tüm malzemelerin seçilebildiğini belirterek, konutların 3 farklı dekorasyonla alıcılara sunulduğunu söyledi.


38 ile 207 metrekare arasında 1+0, 1+1 ve 2+1 dairelerden oluşan projede toplam 500 konut bulunduğunu anlatan Yılmaz, projeyle ekonomik ve pratik ev yaşamı sunmayı amaçladıklarını ve bu kapsamda birçok hizmeti sunduklarını söyledi.


 


Türkiye’de yalnız yaşayanların sayısının her geçen gün arttığının altını çizen Yılmaz, “ABD’de 1950’lerde 4 milyon kişi yalnız yaşarken, bugün 50 milyon kişi böyle yaşıyor. Stockholm’ün yarısı yalnız yaşıyor.


 


Türkiye’de de yalnız yaşayanların sayısı artıyor. Bunu kredi kullananlardan da görüyoruz. 24-30 yaş arasında kredi alanların oranı gittikçe artıyor. Biz de bu durumu gözeterek yeni bir konsept belirledik” dedi. Ahmethan Yılmaz, Stüdyo 24 ile amaçlarının, konut alıcısını sosyal, estetik ve hayatlarına değer katan, onlara yaşama sevinci veren bir bütünün parçası olmaya davet etmek olduğunu belirtti.


 


68 bin liradan başlıyor


Tasarımında Türk ve İtalyan çizgiler taşıyan projede, canlı bir otel lobisini andıran resepsiyon, fitness alanı, açık havuz, home-sinema, toplantı odaları da ihtiyaçlar doğrultusunda hizmet sunacak. Stüdyo 24, farklı tarzlara uygun olarak Pop, Cozy ve Modern olmak üzere 3 farklı dekorasyon çözümlerini birarada sunuyor.


 


Stüdyo 24’de daireler 68 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa çıktı ve konutların yüzde 20’si bu fiyatlardan satılacak. Stüdyo 24 projesinde metrekare fiyatları ise ortalama 1.900 lira olarak belirlenirken, projenin yaklaşık 60 milyon lira yatırımla hayata geçirildiği belirtildi.


 


Projede yaşam başladığında verilecek aidat ise metrekare başına 3 lira olarak belirlendi. Projede inşaatın ise 24 ayda tamamlanarak konutların teslim edilmesi planlanıyor.