العربية русский English Türkçe Ana Sayfa
"Tüm Yeni Konut ve Ofis Projelerinin Buluşma Noktası"Emlak Konut’un 2013 hedefiTOKİ iştiraki Emlak Konut GYO, Türkiye’deki markalı konut sektörünün lokomotifi olma özelliğini 2013 yılında da sürdürecek. 2013 hedefi ise 10 bin konut satışı…


Sosyal donatılı konut, ofis ve alışveriş merkezi inşa etmeye uygun arsalarını hasılat payı karşılığında özel sektöre ihale eden Emlak Konut GYO, 2013 yılına hızlı başladı. Geçen yıl 9 bin 500 bağımsız bölüm satışından 3,5 milyar liralık hasılat elde eden şirket, bu yıl en az 10 bin konut satışına ulaşmayı hedefliyor.


Emlak Konut, İstanbul’da 4 bin konutluk iki kıymetli arsasını hasılat paylaşımıyla ihaleye çıkardı. Her iki ihaledeki tüm konutların KDV oranı yüzde 1 olacak. 10 bin adetlik konut satış hedefinin 4 bini bu iki arsaya inşa edilecek projelerden gelecek. Genel Müdür Murat Kurum’un verdiği bilgiye göre İstanbul Olimpiyat Stadı ve Bahçetepe projesine komşu Başakşehir ilçesindeki arsanın ihalesi 30 Ocak 2013 günü yapılacak. İhaleye çıkan arsaya komşu Bahçetepe projesi bir ayda bine yakın dairenin alıcı bulmasıyla rekor bir satış rakamı yakalamıştı. 227 bin 528 metrekarelik yeni konut arsası 111 bin metrekarelik inşaat imar hakkıyla bölgedeki en büyük konut siteleri arasında yer alacak. Arsanın yer aldığı Kayabaşı mevkii kayalık zeminin yanı sıra üçüncü havalimanına yakınlığı, sağlık kentine komşu olma ve metro ulaşımına sahip olması gibi özellikleriyle de tercih edilen bir konumda. Yüzde 50’si ticari alan olarak kullanılabilecek arsada uygulanan KDV oranının yüzde 1 olması, yüklenici firmaya bölgede avantaj sağlayacak.


Emlak Konut’un 20 Şubat 2013 tarihinde hasılat ortaklığıyla ihale edeceği bir diğer arsa ise Avcılar TEM çıkışı yolu üzerinde ve bağlantı yollarının kesiştiği noktada bulunuyor. TEM Otoyolu’na cepheli ve Bahçeşehir Toplu Konut Alanı’nın karşısında bulunan arsa, 141 bin metrekare genişliğinde ve 97 bin metrekarelik imar hakkına sahip. Ofis, ticaret ve konut alanı olarak belirlenen ve iki parselden oluşan arsaya konut, iş merkezi, ofis, AVM, otel, yönetim binası, banka, medya, eğitim ve sağlık tesisi inşa edilebilecek.