العربية русский English Türkçe Ana Sayfa
"Tüm Yeni Konut ve Ofis Projelerinin Buluşma Noktası"Batışehir Projesi, tamamlandığı zaman 15 bin kişiye ev sahipliği yapacakEgeyapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı: 2012de Gayrimenkul Geliştirme Ve Taahhüt Projelerimizde Toplam 315 Milyon Lira Ciro Elde Ettik


EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, inşaatı süren projelerde büyük bir satış başarısına imza attıklarını belirterek, "2012'de gayrimenkul geliştirme ve taahhüt projelerimizde toplam 315 milyon lira ciro elde ettik"dedi.


EgeYapı Group'un 2012 performansını değerlendiren ve 2013 yılı hedeflerini açıklayan Kabadayı, yaklaşık bir buçuk yıl önce açıkladıkları Batışehir Projesi'nde ilk etabın tamamını, ikinci etabın yüzde 50'si ve henüz birkaç ay önce duyurdukları otel-rezidans-ofislerden oluşan Batışehir Premium'un da yüzde 40'nı satma başarısını elde ettiklerini söyledi.


Kabadayı, geçen yıl yalnızca Batışehir projesinde 500 adet konut satışı gerçekleştirerek, 200 milyon lira diğer projelerle beraber toplamda 315 milyon lira bir ciroya ulaşarak, hedeflerini yakaladıklarını kaydetti.


"Avrupa'nın en İyi Karma Kullanım Projesi" ödüllü Batışehir Projesi, tamamlandığı zaman 15 bin kişiye ev sahipliği yapacağını ve yatırımcılarına birçok avantaj sağlayacağını anlatan Kabadayı, şöyle konuştu:


"2013'te duyuracağımız yeni projeler ile beraber ülke ekonomisine katkıda bulunmaya ve yatırımcılarımıza yüksek kazanç sağlayarak başarılarımızı devam ettirmeyi hedefliyoruz. Bu yıl İstanbul'un hem Anadolu hem de Avrupa yakasında birer karma kullanım projesine başlayarak sektörde yolumuza karma kullanım projeleri ile devam edeceğiz. Batışehir Projesi'nde 2013 Eylül ayında eğitim-öğretim amacıyla kapılarını açmaya hazırlanan Doğa Koleji bugün için öğrenci kayıtlarına başladı. Sahip olduğu bilgi hazinesini Batışehir'li öğrencilere aktaracak."


Kabadayı, 2012 son çeyreğinde duyurdukları otel-rezidans-ofis konseptli Batışehir Premium çatısı altında faaliyet gösterecek oteli, Mart ayı itibariyle açıklayacaklarını söyledi.


-"Yeni projelerimiz yüzde 1 KDV avantajı sunuyor"-


Kabadayı, Kartal'da üç farklı projeyi sürdürdüklerini dile getirerek, şunları kaydetti:


"Rezidanslardan oluşan projemiz İz Tower'da 2012 Aralık itibariyle teslimlere başladık. Yine aynı noktada farklı ofis ihtiyaçlarına cevap veren İz Park Projemizde ise inşaat sürerken yükselen bir satış grafiği gözlemliyoruz. Kartal'da ön talep toplamaya başladığımız ve sizlere detaylarını yakın bir zamanda aktaracağımız yeni projemiz Pegakartal'ın inşaat çalışmalarına başladık. Projemiz Anadolu yakasında eksikliği yoğun şekilde hissedilen aile yaşantısına uygun rezidans konseptinde olacaktır. Pegakartal mimari konsepti, daire planları ve sunacağı yüksek yaşam standartları ile bölgedeki emsallerinden ayrışacaktır. Ayrıca projemizi yüzde 1 KDV avantajı ile yatırımcılarımıza sunulacak."


-"Sosyal sorumluluk projelerine başlıyoruz"-


Kabadayı, 2013 ile birlikte eğitime destek verecek iki yeni sosyal sorumluluk projesine başlayacaklarını belirterek, "Projelerimizde ilkini ülkemizin önde gelen üniversitelerinden birinin inşaat fakültesi ile gerçekleştireceğiz. Proje kapsamında ihtiyaç sahibi ilköğretim okullarını her şeyiyle baştan inşa edip eksiklerini gidereceğiz. Bir diğer projemiz ise 14-16 yaş aralığındaki genç kız ve erkeklerin öz güvenli bireyler olarak istihdama katılabilmelerinin desteklenmesi için iletişim, girişimcilik temelli eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarından oluşmaktadır. Her iki proje ile EgeYapı Group olarak Türkiye'nin geleceğine yön verecek gençlerimizin eğitim hayatlarına katkı sağlamayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.


Gayrimenkul sektörünü de değerlendiren Kabadayı, şöyle konuştu:


"Geçtiğimiz yıl Türkiye ekonomisinin içinde bulunduğu 'yumuşak iniş' süreci gayrimenkul sektörüne de yansımıştır. Ancak 2012'de Mütekabiliyet Yasası, Kentsel Dönüşüm ve 2B arazilerinin durumuna kadar birçok memnuniyet verici yasal düzenleme yaşandı. İnanıyoruz ki tüm bu yasal düzenlemelerle ve konut kredisi oranlarındaki iyileşme ile beraber 2013 yılında sektörümüz, Türkiye ekonomisine gereken katkıyı yapacak, ülkemizin geleceğini inşa etmeye devam edecektir."(AA)