العربية русский English Türkçe Ana Sayfa
"Tüm Yeni Konut ve Ofis Projelerinin Buluşma Noktası"2012'nin son konut projeleri2012'yi belirsizlikler nedeniyle yüzde 2 hedefinin de altında bitirmesi beklenen konut sektörü yeni projelere sarıldı.


2012'yi belirsizlikler nedeniyle yüzde 2 hedefinin de altında bitirmesi beklenen Konut sektörü yeni projelere sarıldı. Son çeyrekte Konut satışlarının 120 bini bulması hedefleniyor.


Geçen yıl son çeyreğe yüzde 12,7 büyüme ile giren ancak bu yıl sadece yüzde 1'de kalan İnşaat Sektörü, yıl biterken son kozlarını oynadı. Firmalar, sektörü son çeyrekte hareketlendirmesi beklenen en yeni projelerini peş peşe tanıttı. Son çeyrekte satışların 120 binleri bulacağı tahmin ediliyor. Buna rağmen her ne kadar 2012'nin tahminlerin altında kalması beklense de işte gider ayak sektörü ısıtan yılın son ve en yeni projeleri...


EMAAR SQUARE


Dubai merkezli Emaar'ın Türkiye'deki iştiraki Emaar Türkiye yılın en lüks projelerinden birine imza atıyor. Şirketin Türkiye'deki ikinci Emaar Square'in yatırım bedeli 2.3 milyar dolar. Çamlıca'da 66 dönüm alanda inşasına başlanan projede 1000 konut, AVM, alışveriş caddeleri ve bir de Emaar'a ait zincir otel markası yer alacak. Şimdiden eski müşterilerden 152 adetlik konut satışına ulaştıklarını ve 700 adetlik de opsiyon aldıklarını belirten Emaar Türkiye CEO'su Ozan Balaban, fiyatların 250 bin dolardan başlayıp, 2 milyon dolara kadar çıktığını söyledi. Projenin bir diğer önemli özelliği de Emaar'ın iş yaptığı 17 ülke arasından ilk kez Dubai dışında bir projeye kendi adını vermesi.


VADİSTANBUL


Yılın en büyük bütçeli projelerinden biri de sene biterken Artaş Grup, Aydınlı Grup ve Keleşoğlu İnşaat ortaklığıyla inşasına başlanan Vadistanbul'dan geldi. Ayazağa'daki eski Evyap fabrikasının arazisinde yapılan projenin arsa dahil yatırım tutarı 2 milyar TL'yi buluyor. 6 Aralık'ta lansmanı yapılan projenin yoğun talep sonrası yüzde 54'ünün satıldığı belirtiliyor. 2015 yılına kadar tamamlanması planlanan projede fiyatlar 394 bin TL'den başlıyor. Projede; 3 bin konut, AVM, cadde mağazaları, Ofis alanı ile 4 ve 5 yıldızlı oteller bulunacak.


PALLADIUM TOWER


Tahincioğlu Gayrimenkul, Ataşehir'de 43 katlı ‘Palladium Tower'ı hayata geçiriyor. 43 katlı tek blok halinde Ataşehir'de yükselen Palladium Tower projesi 55 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip. 100 bin metrekarelik inşaat alanında yükselen 200 milyon dolarlık projede teslimler de 2014 yılında yapılacak. Ofislerin fiyatları 890 bin dolar ile 1 milyon 500 bin dolar arasında değişiyor.


BRANDİUM ATAŞEHİR


Anadolu Yakası'nın konut merkezi haline gelen Ataşehir'de inşasına başlanan Brandium Ataşehir, 1350 konut, AVM, 340 odalı 5 yıldızlı ve bir de 4 yıldızlı olmak üzere iki otelden oluşuyor. Ayrıca 3 bin kişi kapasiteli kongre merkezini de kapsayan Brandium Ataşehir projesinin sahipleri ise Emay İnşaat ve Erko Grup işbirliği. Proje son günlerde Ayşe Arman'ın oynadığı reklam filmleriyle de dikkat çekiyor.


LAPİS HAN


Sanayi sektörünün eski ve önemli kuruluşlarından Gürallar bünyesinde faaliyet gösteren Gürallar Yapı, gayrimenkul sektöründeki ilk projesini yıl biterken tanıttı. Kartal'da inşasına başlanan ‘Lapis Han' 12 katlı tek bloktan meydana geliyor. Mart 2014'te teslim edilmesi planlanan proje, 160 adet ofisten oluşuyor. Lapis Han'da ofislerin metrekare fiyatları ise 4200 liradan başlıyor. Lapis Han'ın sosyal donatıları arasında; fitness center, sauna, squash, kapalı yüzme havuzu, mini golf sahası, kreş ünitesi, etüt ünitesi, lounge ve yeşkin oyun alanları ve vitamin bar mevcut.


UKRA HAYAT


Ukra İnşaat, Beylikdüzü'nden sonra yeni projesi için Ispartakule'yi seçti. Ukra Hayat Ispartakule, 681'i daire, 46'sı teras ev olmak üzere, toplam 727 konuttan oluşuyor. Temeli 10 Ocak 2013'te atılacak projenin anahtar teslimi ise 31 Mart 2015'te gerçekleştirilecek. Projede metrekare fiyatları 1.600 TL'den başlıyor. Ukra İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Atila Yavuz, "Arsayı TMSF'den 58 milyon liraya aldık" dedi Projenin yüzde 37'si satıldı.(Radikal)